E-Kitap Hizmetleri

EPUB3 Dönüştürme Hizmetleri

Sistematik mevcut basılı kitapları EPUB3 formatında e-kitaplara dönüştürme hizmetiyle yayınevlerimizi dijital kitap dönemine hazırlıyor.

İster perakende kanallarında sunun ister Fatih Projesi gibi kamusal projelerde kullanıma açın kitaplarınızın dönüştürülmesi ve dijital yayına hazır hale getirilmesi bir zorunluluk.

Kitaplarınızı uluslararası standartlara uygun EPUB3 formatına dönüştürüyor. Kitaplarınız tüm dijital formatlardan (Indesign, Quark, Word, PDF vb.) EPUB3’e dönüştürülebiliyor. Dijital formatı bulunmayan kitaplar için de dönüşüm olanaklı.

Kitapların standarda uygun dönüşümünün yanısıra EPUB3’ün sağladığı gelişkin multimedya ve etkileşim seçenekleri kullanılabiliyor.

E-kitaplar IDPF (International Digital Publishing Forum) tarafından geliştirilen EPUB3 standardını destekleyen tüm okuyucularda ve tüm cihazlarda okunabiliyor.

Detaylı bilgi ve demo için bize ulaşın


 

TÜBİTAK 5000 Çağrısı

Sistematik epub formatının ülkemizde yaygınlaşmasına katkı yapan bir çok öncü çalışmaya imza atmıştır. TÜBİTAK 5000 çağrısı kapsamında da birçok akademisyene epub formatının yetkinlikleri konusunda danışmanlık yapmış ve nitelikli dijital kitapların ortaya çıkmasında pay sahibi olmuştur.

Mevcut Birikim

Yükseköğretim kurumlarında okutulan derslere dijital kaynak oluşturmak amacıyla yapılan TÜBİTAK 5001 Dijital İçerikli Açık Ders Kaynaklarını Destekleme Programı E-Kitap ve E-Ders Çağrısı kapsamında, iki dönemde bugüne kadar toplam dokuz proje desteklenmeye değer bulundu.

Kabul edilen dokuz projenin dördü Sistematik® imzası taşıyor. Sistematik®, bu projelerde EPUB3 dönüşümünün yanı sıra editoryal hazırlık, düzelti, senaryo yazımı, seslendirme, video prodüksiyon ve post prodüksiyon hizmetleri de veriyor.

Sistematik® tarafından yürütülen projelerde hazırlanan akademik e-kitaplar video, animasyon, etkileşimli uygulama ve simülasyonlar içeriyor. Bu zenginleştirme ögeleri de yine Sistematik® tarafından üretiliyor.

Geçtiğimiz yıl ODTÜ’den Dr. Osman Gülseven tarafından yazılan Herkes İçin Mikro İktisat başlıklı kitap tamamlandı ve TÜBİTAK’a teslim edildi.

Projeleri devam eden e-kitaplar:

  • İstatistiğe Giriş-1; Prof. Dr. Birdal Şenoğlu, Doç. Dr. Mehmet Yılmaz, Dr. Sibel Açık Kemaloğlu, Ankara Üniversitesi
  • İstatistiğe Giriş-1; Yrd. Doç. Dr. Levent Özbek, Ankara Üniversitesi
  • İstatistiğe Giriş-2; Yrd. Doç. Dr. Esin Köksal Babacan, Ankara Üniversitesi

Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi.

TÜBİTAK 5001 Çağrısı programı hakkında detaylı bilgi.

Sistematik’in ürettiği farklı e-kitapların özelliklerini tanıtan videolar.


 

Özel Kitaplara Özel Projeler

EPUB3 standardı erişilebilirlik, multimedya kullanımı, interaktivite ve farklı okuma deneyimlerine açıklık olanakları sunuyor.

Bu olanakların kullanımı ders kitaplarından, sanat kitaplarına, çocuk kitaplarından resimli romanlara gelişkin e-kitaplar üretmek için yaratıcı çalışmalara olanak sağlıyor.

Sistematik EPUB3 spesifikasyonu konusunda ülkemizdeki tek deneyimli ekip olan kadrosuyla özel kitap projeleriniz için hazır.