e-kitap dönüşümünde İletişim, Literatür ve Altın Kitaplar Sistematik’i tercih etti

Punto grubu yayınevleri İletişim, Literatür ve Altın Kitaplar mevcut kitaplarının e-kitap olarak hazırlanması için Sistematik‘i seçti.

Söz konusu yayınevleri kitaplarının dijitalleştirilmesi için EPUB3 formatını tercih etti. Yapılan anlaşma çerçevesinde üç yayınevinin yüzlerce kitabı EPUB3 formatında hazırlanacak.

Sistematik’in EPUB3 hazırlama çalışmalarıyla ilgili yazımız.

Punto hakkında

Punto Kitap Hizmetleri, Ocak 2007’de; Ülkemizin önde gelen yayıncıları tarafından dağıtım ve satış hizmetlerini tek kanaldan yürütmek amacıyla kuruldu. Geçen süre içerisinde kurucu yayınevlerinin yanı sıra, bünyesine eklediği diğer yayınevleriyle de birlikte, tek dağıtım prensibi ile kalitesinden ödün vermeden sizlere hizmet vermeye devam etmektedir.

EPUB3 hakkında
EPUB dijital yayınlar ve dokümanlar için bir dağıtım ve değişim standardıdır. Yapısal ve semantik olarak zenginleştirilmiş içeriğin sunumu, kodlanması, paketlenmesi, ve dağıtımını tanımlayan yapıdır.

Okuma cihazlarının çeşitliliği, multimedya ile zenginleştirilmiş ve etkileşimli okuma deneyimi gerekleri, erişilebilirlik ihtiyaçları IDPF tarafından EPUB3 standardının geliştirilmesini gerekli kılmıştır.

EPUB3 hakkında ayrıntılı bilgi için IDPF’in EPUB3 sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.