TÜBİTAK 5001 projelerinde çözüm ortağınız Sistematik

TÜBİTAK 5001 Proje Çağrısı Logosu
TÜBİTAK 5001 Proje Çağrısı

Siz kitabınızı yazın, geri kalan her şeyi Sistematik’e bırakabilirsiniz.

TÜBİTAK 5001 Akademik e-Kitap Destekleme Programı kapsamında 2. Çağrı 14 Mart tarihinde sonlanıyor. Sistematik EPUB3 formatının sağladığı olanaklara hakimiyeti, e-kitap üretimi deneyimi ve prodüksiyon olanakları ile proje hazırlayan akademisyenlerin çözüm ortağı olarak öne çıkıyor. Sistematik projenin ön hazırlığından başlayarak tamamlanıp teslim edilmesine kadar gerekli olacak tüm hizmetleri tek noktadan sağlayacak ekibi ve yapım olanaklarını sağlıyor.

5001 Projelerinde öncü

1. Dönem 5001 projelerinin önemli bölümü halihazırda Sistematik tarafından gerçekleştiriliyor. Sistematik 1. Çağrı’da edindiği deneyimi 2. Çağrı’ya başvuracak akademisyenlerimizin projelerinin başarılı olması için değerlendiriyor.

Ücretsiz danışmanlık

Sistematik akademisyenlerimize proje hazırlama aşamasında ücretsiz danışmanlık hizmeti veriyor. Proje planının yapılması, hazırlanacak e-kitapta kullanılacak öğrenme nesnelerinin saptanması, e-kitapta kullanılacak interaktivite, simülasyon, video, animasyon, slayt gösterisi, bölüm sonu soruları gibi öğelerin belirlenmesi ve proje bütçesinin ve zaman planının hazırlanması konularında desteğe hazırız.

EPUB3  Sistematik’in uzmanlık alanıdır

Sistematik EPUB3 formatını ülkemizde ilk kez uygulayan ve ilk interaktif kitapları gerçekleştiren firmadır. İçlerinde akademik alanda faaliyet gösteren BETA, Boğaziçi Üniversitesi Yayınları, Bilgi Üniversitesi Yayınları ve Literatür Yayınları’nın da bulunduğu 27 yayınevimiz kitaplarının EPUB3 formatında hazırlanması için Sistematik ile çalışmaktadır. Sistematik EPUB3 formatını oluşturan IDPF‘in (International Digital Publishing Forum) 2012 yılından buyana etkin bir üyesidir.

Akademik kitaplarda uzman ekip

Aralarında farklı akademik disiplinlerden gelen mühendislerin ve danışmanların bulunduğu ekibimizle hizmet veriyoruz. TÜBİTAK 5001 ve 5002 projelerinin hazırlanması ve gerçekleştirilmesi aşamalarında ihtiyaçlarınızı kolayca anlayabilecek bir ekiple yüzyüze çalışacaksınız.

Prodüksiyon olanakları

Sistematik iç ve dış mekan video çekimi, 3D, 2D modelleme, animasyon, seslendirme, özel efektler, simülasyon üretimi, fotoğraflama gibi tüm olanakları doğrudan sunuyor. Bu sayede projenize tek bir çözüm ortağı ile başlayıp bitirebiliyorsunuz.

Bilgilendirme toplantılarımız başladı

Sistematik, akademisyenlerimizin TÜBİTAK 5001 projelerine hazırlanırken ihtiyaç duyacakları temel donanımın paylaşılması amacıyla farklı üniversitelerde bilgi günleri düzenliyor. Bu bilgilendirme seminerlerinin ilki 5 Şubat tarihinde 9 Eylül Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

9 Eylül Üniversitesi Bilgi Günü Afişi: Akademik e-Kitabın Olanakları ve TÜBİTAK 5001 Proje Desteği
9 Eylül Üniversitesi Bilgi Günü Afişi: Akademik e-Kitabın Olanakları ve TÜBİTAK 5001 Proje Desteği

İletişim için:

Özgür Barış Akbayır
TÜBİTAK Projeleri Koordinatörü

ozgur@sistematik.net.tr
+90 216 345 02 80
+90 549 721 94 86