EPUB3 dönüşümünü başlattık

Basılı kitapların EPUB3 standardında e-kitaplara dönüşümü için çözümlerimiz hazır.

IDPF (International Digital Publishing Forum) tarafından uluslararası e-kitap standardı olarak duyurulan EPUB3 formatı yayıncılık ekosisteminin tüm bileşenlerinden kabul gördü ve dönüşüm başladı.

Sistematik kendi bünyesinde yürüttüğü AR-GE çalışmalarını tamamladı ve araçlarını geliştirdi. İster InDesign, Quark, Word, PDF gibi baskı öncesi dijital bir formatta olsun, ister elinizde sadece basılı kitap bulunsun dönüşüm işlemi gerçekleştirilebiliyor. Kitapların standarda uygun dönüşümünün yanısıra EPUB3’ün sağladığı zengin multimedya ve etkileşim olanakları kullanılabiliyor ve bu şekilde üretilen kitaplar EPUB3 destekleyen okuyucularda ve tüm cihazlarda okunabiliyor.

Şimdi basılı kitapların e-kitap formatına dönüşümü için yayınevlerimiz ile birlikte hummalı bir çalışma dönemi bizi bekliyor. Hepimize kolay gelsin.

Sistematik Ekibi

EPUB3
EPUB dijital yayınlar ve dokümanlar için bir dağıtım ve değişim standardıdır. Yapısal ve semantik olarak zenginleştirilmiş içeriğin sunumu, kodlanması, paketlenmesi, ve dağıtımını tanımlayan yapıdır.

Okuma cihazlarının çeşitliliği, multimedya ile zenginleştirilmiş ve etkileşimli okuma deneyimi gerekleri, erişilebilirlik ihtiyaçları IDPF tarafından EPUB3 standardının geliştirilmesini gerekli kılmıştır.

EPUB3 hakkında ayrıntılı bilgi için IDPF’in EPUB3 sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

IDPF (International Digital Publishing Forum)
Yayınevleri, kitapçılar, teknoloji ve hizmet sağlayıcılar, standart organizasyonları, donanım üreticileri, üniversiteler, kamu kurumlarından oluşan 350’den fazla kuruluşu bünyesinde barındıran uluslararası organizasyondur. (www.IDPF.org)