Bilgi Üniversitesi Yayınları kitapları hazırlanıyor

Ülkemizde üniversite yayınevleri arasında özel bir yere sahip olan İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları’nın kitapları Sistematik tarafından EPUB3 dönüşümüne başlandı.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları 2000 yılından bu yana 400’den fazla kitap üretti. Üniversitenin çok çeşitli alanlara yayılan akademik üretiminin bir yansıması olan yayıncılık faaliyetlerini daha geniş bir alana taşıyan yayınevi, kitaplarıyla akademik alan dışındaki okura da ulaşmayı bildi.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları’nın kitapları EPUB3 formatında e-kitaplar olarak hazırlanmaya başlandı. Yayınevi’nin Türkçe ve İngilizce dillerindeki eserlerinden seçilen kitapların uluslararası satış platformlarında yer alması da hedefleniyor.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları Hakkında

Bilgi Üniversitesi kitapları üniversitelerde ders kitabı, başvuru eseri olarak kullanılageldiği gibi yayınlanmış olan İngilizce kitaplar, ülkemiz akademik çevrelerinde olduğu kadar dünyada bazı üniversitelerde başvuru kitapları olmuştur. Yayınevinin kitapları ve yazarları Türkiye’de çeşitli bilim dallarında verilen ödüllere layık  görüldü. Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) “en iyi ders kitabı” ve Sedat Simavi Ödülü sosyal bilimler ödülleri birkaç kez yayınevinin kitaplarına verildi. Yayınevi yayın hayatımıza açtığı sergiler, düzenlenen konferanslar, paneller ile katkıda bulunmaya devam ediyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları ayrıca iki yılda bir Türkiye Yayıncılar Birliği ile birlikte gerçekleştirdiği Türkiye Yayıncılık Kurultayı’na ev sahipliği yapıyor.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları